Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
172 posty 28 komentarzy

zaolziak

redi - doc.dr Rudolf Jaworek,ekonomista,emeryt.Autor wielu publikacji gospodarczo - społecznych i wierszy satyrycznych.

TOŻSAMOŚĆ NARODOWA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

niebezpieczeństwo utraty poczucia tożsamości narodowej przez Polaków

 

Tożsamość narodowa
Często w rozmowach z przyjaciółmi ozdobionymi naukowymi tytułami, na moją trwogę o utratę przez Polaków, po wejściu do UE, tożsamości narodowej, spotykam odpowiedź: Czy Francuzi, Anglicy, Hiszpanie, Niemcy wchodząc w ten związek stracili poczucie swej odrębności ? Taka odpowiedź na moje niepokoje powinna zamknąć mi usta, lecz ja drążę dalej: Czy obywatele tych państw byli okupowani przez obcych, czy też sami byli okupantami ? Czy podlegali procesom kolonizacji, czy też sami kolonizowali obce narody? Odpowiedź jest jednoznaczna. My tu w Polsce od przeszło 200 lat (z przerwą dwudziestoletnią) jesteśmy wynaradawiani. Sytuacja w tym zakresie stała się szczególnie groźna dla narodu po ostatniej wojnie, w czasie której i później likwidowano polską inteligencję zastępując ją we wszystkich decyzyjnych ogniwach elementem obcym, różnych mniejszości lub sprawdzonych w czasie okupacji kolaborantów. Tak uformowane, a następnie spetryfikowane kadry przywódcze narodu od dziesiątków lat realizują funkcje powierzone im przez różne, nieraz potężne ośrodki władzy działające za granicą. Piotr Jaroszyński w swej mądrej książce pt.: „Polska i Europa.” (Lublin 1999r) tak pisze:...”Główne zagrożenie dla Polski polega na tym, że jesteśmy wpychani w żywioł cywilizacji i kultury nam całkowicie obcej. Prawdopodobnie mamy do czynienia z mieszanką cywilizacji bizantyńsko – żydowskiej. Aby się bronić musimy te zagrożenia dokładnie zdiagnozować, właśnie na poziomie cywilizacyjnym”. W książce znajdujemy prawdziwą skarbnicę myśli, analiz i wskazań pomocnych dla ratowania naszej tradycji narodowej. Tę książkę powinien przeczytać każdy myślący Polak. Niestety, pytałem wielu znanych mi doktorów, profesorów, polityków o ich zdanie na temat poruszonych w niej zagadnień, lecz nikt z rozmówców książki tej nie czytał! Ośrodki wrogie polskości osiągnęły pierwszy ważny cel: odzwyczaiły polską inteligencję od czytania !
Wracając do cytowanego autora pisze on:...”Własną kulturą powinno nasiąkać się w domu, w szkole, w teatrze, w Kościele, a dziś dodatkowo dochodzą media. Dom polski przez lata zaborów służył za twierdzę polskości, dziś zdominowany został przez telewizor, który zastępuje książkę, rozmowę i pianino. Programy szkolne są zideologizowane przez doktrynę, która uważała, że „ojczyzna” jest przeżytkiem (Lenin) podobnie jak dziś głoszą przedstawiciele globalistów...”stąd trudno doszukać się polskości w oficjalnych programach MEN-u. W teatrach brakuje polskich sztuk i sztuk obcych w tłumaczeniu mistrzów, teatr przestał dostarczać wzorów mowy nie tylko poprawnej, ale nade wszystko pięknej, pełnej, soczystej; co więcej, wiele dzieł polskich jest w imię tzw. „własnego odczytania” reżysera celowo zniekształconych, zmieniany jest tekst, charaktery, przesłanie... Media poczynając od poważniejszych jak miesięczniki czy tygodniki a kończąc na dziennikach mają to, co polskie w pogardzie, prześcigają się w śledzeniu polskich kompleksów, polskiej głupoty, polskiej nienawiści, braku tolerancji, antysemityźmie itd. itd. Sytuacja więc wygląda tak:najpierw w sposób instytucjonalny i zorganizowany odbiera się narodowi polskiemu jego własną tożsamość i zdrową siłę poprzez deformację programów nauczania, fałsz w mediach, braki w promowaniu polskiej kultury; następnie po takiej kuracji powiada się: „ależ ten naród głupi i zakompleksiony, to nie naród, to ludek”. Naród polski znajduje się w sytuacji zawodnika, któremu najpierw połamano ręce i nogi, a potem rzucono na boisko krzycząc : graj !! A gdy w bólu ledwo się rusza, to się zeń różni komentatorzy naśmiewają:” patrzcie ! kaleka, nie umie grać”, by po chwili już cały świat parskał ze śmiechu w Londynie, w Paryżu w Nowym Yorku”.
Może więc wy, oświeceni profesorowie przestaniecie opowiadać bzdury porównując nasz naród do narodów kolonizatorów. Im nic nie zagraża gdyż przez wieki utwardzali swą tożsamość, a duma z podbojów kolonialnych daje im po dziś poczucie wyższości wobec narodów nie mających aspiracji uszczęśliwiania innych. Po pięćdziesięciu latach intensywnej polityki antynarodowej, przeciw polskości na terenie Polski, wchłonięcie jej na dalsze dziesiątki lat przez silny swym bogactwem i tradycją ekspansjonizmu organizm narodów zachodnio-europejskich, nie wróży dla Polaków nic dobrego.

KOMENTARZE

 • cenne uwagi
  Bolesne jest to, co Pan napisał, jednak ze wszech miar słuszne. Pańskie uwagi potwierdza rzeczywistość - chociażby ostatnie pomysły MEN, skandalicznego zawężenia programu nauczania historii. Jest to świadoma robota, obliczona na całkowite wyjałowienie młodych umysłów (i serc) z poczucia dumy narodowej i znajomości naszych zawiłych, trudnych i bohaterskich dziejów. Nie inaczej dzieje się z programem literatury ojczystej w gimnazjach i liceach. Chcą z nas zrobić grupę etniczną bez przeszłości i, zgodnie z refleksją Piłsudskiego - bez widoków na przyszłość.
  (Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości."
 • Narodowość
  W kraju mamy ogromną rzeszę pracowników obcych służb specjalnych, nasi rządzący za swoje pierwszoplanowe zajęcie obrali pracę agenturalną, a na dalszym planie pracę propagandowo restrykcyjną.
  Propaguje się wynaturzenia, dewiacje, narkomanię, seks i pozbywa problemu wyganiając młodych i wykształconych za granicę kraju, jednocześnie przekazując tańszą i wykształconą kadrę tym państwom.
  Coś takiego jak patriotyzm w nauczaniu jest niemodne i nie ma zastosowania w obliczu masowych emigracji za chlebem.
  Polska posiada wiele cennych złóż naturalnych i również mogła konkurować rolniczo, więc należało przyłączyć ją do UE, a tym samym pozbawić możliwości konkurencji w dalszym etapie spychając ją na margines tejże europy.
  Platforma Obywatelska składająca się w dużej mierze z agentury i finansowana przez mafię, której podobno niema, bogaci się sprzedając resztki tego, co jeszcze da się sprzedać i uzupełnia budżet własny pobierając haracze.
  Otoczka medialna opracowana na ich własny użytek sprawiła, że młodzi nie widzą zła i nadciągającej zagłady kraju i popierają zło, medialnie nie chcąc się poniżać i utożsamiać z moherami i ludźmi niedouczonymi.
  Cały ten proces nie ma nic wspólnego z tożsamością narodową.
 • @MrKrzysiek: W kraju mamy ogromną rzeszę pracowników obcych służb specjalnych, nasi rządzący za swoje pierwszoplanowe zajęcie ob
  rali pracę agenturalną”
  ========================================================

  A ile to trzeba, żeby ich zneutralizować?

  http://grzegorz.rossa.nowyekran.pl/post/12720,michnik-przychodzi-noc-dlugich-nozy-czy-noce-moskiewskie
 • @Grzegorz Rossa.
  Do tego potrzeba zmian a znów zanosi się na stabilizację polityczną i umocnienie antynarodowej władzy.
 • @MrKrzysiek
  Pan nie otworzył linku.
 • @Grzegorz Rossa.
  JA otworzyłam (zresztą już dawno), a tam, JAK ZWYKLE, wszystko sprowadza się do upłynnienia węgla. Panie Grzegorzu, no jak ja mam upłynniać ten węgiel, na Mazowszu?
 • @anarche: no jak ja mam upłynniać ten węgiel, na Mazowszu?
  Pani pewnie wyzwie mnie od brudnych, szowinistycznych, męskich świń, ale chyba podziemne upłynnianie węgla nie jest zajęciem dla kobiet. Ale Pani może zająć się upowszechnianiem wiedzy na ten temat. W działaniach specsłużb, a zwłaszcza w tym, jak te specsłużby wykańczają się nawzajem, jest coś kobiecego.
 • @Grzegorz Rossa.
  Gdyby nie ostatnie zdanie, pierwsze byłoby czystą kokieterią (a la Korwin).
 • @anarche
  Odpowiedź typowo kobieca. Nie rozumiem, o co Pani chodzi. Pani upowszechniać będzie czy nie będzie?
 • @Grzegorz Rossa.
  Co Pan ciągle tak z tą kobiecością...? Mam wrażenie, że ta idea zaburza Panu percepcję treści, które do Pana kieruję.
 • @anarche
  Fakt. Zaburza. Totalnie. Nie zauważyłem żadnej treści.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31