Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
172 posty 28 komentarzy

zaolziak

redi - doc.dr Rudolf Jaworek,ekonomista,emeryt.Autor wielu publikacji gospodarczo - społecznych i wierszy satyrycznych.

Refleksje powstałe w związku z rocznicą 13 grudnia 1981r

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Krótka synteza osiągnięć "elit" okrągłostołowych".

 

Refleksje

powstałe w związku z rocznicą 13 grudnia 1981r

Po przeszło dwudziestu latach od przejęcia władzy przez „mędrców okrągło stołowych” nieomal wszystko co polskie przeszło w obce ręce lub rodzimych cwaniaków i przestępców. Zniszczono polski przemysł, jego zaplecze naukowo – techniczne. Zagraniczne „tiry” zniszczyły nasze drogi. Banki i informację oddano w obce ręce. Wykreowano olbrzymie bezrobocie, zepchnięto w obszar biedy miliony polskich rodzin. Ich dotychczasowi żywiciele, wobec braku perspektyw, decydowali się na samobójstwa, inni na rozboje i grabież, słabi zapełnili poradnie i szpitale psychiatryczne. Młodzi, prężni, wchodzący w życie, szukają szczęścia za granicą, a jest ich miliony.

 Zdrowy i prężny biologicznie naród, miast wzrastać liczebnie, zaczyna wymierać (ujemny przyrost naturalny). Siły jemu wrogie atakują jego wartości moralne i solidarność społeczną. W społeczeństwie szerzy się kłamstwo, cynizm i obłuda:

Lewica, której tradycją była obrona słabych, realizuje program korzystny jedynie dla bogaczy (podatek liniowy). Promuje różne dewiacje społeczne ( obrona gejów, lesbijek i walka z rodziną).

Prawica, w płaszczyku PO zamiast bronić tradycje narodowe, pracuje intensywnie nad ich zniszczeniem. PiS miast wspierać ruch ludowy i narodowy doprowadziło do ich marginalizacji (Leper, Giertych), próbując przejąć ich elektorat.

Grupa nieudaczników po - okrągłostołowych od początku przemian oszukuje naród mamiąc go dobrobytem i odzyskaniem suwerenności. Specjaliści w medecynie i innych zawodach, wykształceni kosztem wyrzeczeń narodu, opuszczają kraj by szukać szczęścia za granicą. Ich rodzice i dziadkowie zostali w kraju bez opieki. Wojsko, duma społeczeństwa, zostało zredukowane do minimum, a miast funkcji obronnych wspomaga agresję „wielkich” na inne narody.

Po przeszło dwudziestu latach tych fatalnych rządów kruszeją szeregi tych, którzy podjęli walkę z w/w schorzeniami. Każda ich próba uzdrowienia sytuacji społeczno – gospodarczej kraju napotyka zacięty opór ludzi różnych układów czerpiących korzyści z procesów rozkładu państwa.

 Mając w swym ręku środki masowego przekazu atakują nasze umysły całym arsenałem środków i technik propagandowych, których treścią jest kłamstwo, oszczerstwa i pomówienia.

Przedstawiciele byłej totalitarnej władzy atakują swych następców za brak demokracji. Potomkowie władców, którzy przez dziesięciolecia ustalali dla lekarzy i nauczycieli najniższe w społeczeństwie płace, żądając od nich bezinteresownej pracy, zgodnie z ich przysięga na naukę Hipokratesa, dziś zwalniają przedstawicieli tego pięknego zawodu z owej przysięgi, i każą im kierować się jedynie zyskiem.!

W wyniku ofensywie fałszu i nienawiści niszczeją struktury państwa, a ich bezradność i nieudolność stwarza warunki do rodzenia się nieszczęść takich jak niespotykane w świecie katastrofy lotnicze, bezradność wobec nieszczęść powodzi i innych obszarów bezpieczeństwa obywateli..

Klub Inteligencji Polskie, w zbiorze, publikacji wybitnych polskich naukowców, praktyków gospodarczych, i działaczy społecznych, stara się przedstawić obraz skutków owej nieszczęsnej terapii szokowej Balcerowicza, która kraj o dużych możliwości rozwojowych przekształca w kolonię, z której zyski czerpią różni światowi kombinatorzy. 

 Rudolf Jaworek

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31